YEMEK YARDIMI YAPILACAKTIR

Trakya Üniversitesi Yemek Yardımı Verilmesine İlişkin Yönerge uyarınca, Okulumuzda öğrenim gören maddi imkanları yetersiz öğrencilere yemek yardımı yapılacaktır.

Yemek Yardımı başvuruları 25 Eylül 2017 Pazartesi günü başlayacak olup, 03 Ekim Salı 2017 Salı günü mesai bitiminde sona erecektir. Başvurular ekteki başvuru formu doldurularak Öğrenci İşleri Bürosuna yapılacaktır

Not: Geçen yıl yemek yardımı almaya hak kazanan öğrenciler yemek yardımı almaya devam edeceklerdir. Ayrıca başvuru yapmalarına gerek yoktur. Öğrenci kimlikleri ile Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığı’ndan güncelleme yapmaları gerekmektedir.


YEMEK YARDIMINDAN FAYDALANACAK ÖĞRENCİLERDE ARANACAK

GENEL ŞARTLAR
MADDE 6- (1) Yemek yardımından yararlanabilmeleri için öğrencilerin: 
a) Normal öğrenim süresi içinde okuyor olmaları, 
b) Yardıma muhtaç olmaları, 
c) Başvuru döneminde kayıt dondurmamış olmaları,
ç) Disiplin cezası almamış olmaları,
d) Ölüm aylığı ve nafaka dışında başka gelir elde etmemeleri ya da asgari ücretin altında bir gelire sahip olmaları,
e) Kısmi Zamanlı Öğrenci Statüsünde çalışmıyor olmaları,

YEMEK YARDIMINDAN KOŞULSUZ OLARAK FAYDALANABİLECEK ÖĞRENCİLER
MADDE 7-(1) a) Sağlık raporu ile belgelemek şartıyla %40 ve daha fazla engeli bulunan öğrenciler ilan ve değerlendirmeye tabi tutulmaksızın talep ettikleri takdirde doğrudan yemek yardımından faydalanabilir. 
b) Anne/baba/kardeşinin şehit veya gazi olduğunu belgelendiren öğrenciler ilan ve değerlendirmeye tabi tutulmaksızın talep ettikleri takdirde doğrudan yemek yardımından faydalanabilir.

Ek Dosyalar
Bu içerik 22.09.2017 tarihinde yayınlandı ve toplam 309 kez okundu.